Haber

Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavın var? 18 Şubat’ta hangi sınav yapılacak?

Bugün ne sınavın var? sorusu özellikle 18 Şubat Cumartesi gününün gelmesiyle pek çok kişinin merak ettiği konuların başında üst sıralarda yer alıyor. Bu haberde merak edenler için bugün hangi sınav var? Ve bugün hangi testin var? Sorularınızı cevaplayacağız. Pekala, bugün hangi testin var? Bugün ne sınavın var? 18 Şubat’ta hangi sınav yapılacak? ÖSYM tarafından hangi sınav yapılacak? 18 Şubat Cumartesi sınav takvimi!

BUGÜN HANGİ SINAV VAR?

18 Şubat 2023 tarihinde yapılacak olan ÖSYM sınavları arasında YKS sınavı yer almaktadır. ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre Yüksek Öğrenim Kurumları Sınav (YKS) oturumları 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılacaktır. oturumu TYT sınavı olarak 10.15’te başlayacak ve 13.00’da sona erecektir. Bu bölümde toplam 120 soru sorulacak ve 165 dakika süre verilecektir.

Yükseköğretim Kurulu, önlisans ve lisans programlarında 150 ve 180 olan TYT ve AYT baraj puanları uygulamasının 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı itibarıyla kaldırıldığını duyurdu. “Adaylar sınav puanına ortaöğretim başarı puanını ekleyerek yerleşme imkanı bulacaklar. 135 dakika olan TYT sınavının süresi 30 dakika uzatılarak 165 dakikaya çıkarılacak.” Buna göre TYT testinin süresi 30 dakika uzatılarak 165 dakikaya çıkarıldı.

hacibektashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu