Haber

Denize giren 1 kişi kayboldu, 1 kişi boğulma tehlikesi geçirdi

Denize giren 1 kişi kayboldu, 1 kişi boğulma tehlikesi geçirdi

SAMSUN – Samsun’da serinlemek için denize giren 1 kişi kayboldu, onu kurtarmaya çalışan 1 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.

Olay, Samsun’un Atakum ilçesine bağlı Çakanlar Yalı Mahallesi’ndeki 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu sahilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çakanlar Yalı Mahallesi’nde oturan İlyas Sait Dündaryeğin, ablası, annesi ve eniştesiyle birlikte yüzmek için denize gitti. Yeğeni Yusuf U. ve kayınbiraderi Ali Sait U. ile denize giren İlyas Sait Dündar, bir süre sonra akıntıya kapıldı. Akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi yaşayan genci gören vatandaşlardan Murat A., genci kurtarmak için denize girdi. Bir süre sonra Murat A. akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçirdi. Olay yerine gelen cankurtaranlar tarafından kurtarılan Murat A., Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Balıkadamlar ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından başlatılan arama operasyonu

Denize düştükten sonra akıntıya kapılan İlyas Sait Dündar için Samsun Emniyet Müdürlüğü dalgıç polisleri ve Samsun Emniyet Komutanlığı ekiplerince su altında arama başlatıldı. Saatlerce arandı, genç bulunamadı. Olay yerine gelen gencin yakınları gözyaşı döktü.

Denizde kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor.

haber-tasova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu