Haber

Son Dakika: Kayseri’de 15 askerin şehit olduğu terör saldırısı davasında 4 sanığa 15’er ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Kayseri’de 17 Aralık 2016’da çarşıya giden askerleri taşıyan halk otobüsüne patlayıcı yüklü araçla düzenlenen terör saldırısı davasında yargılanan sanıklar cezalandırıldı. MİT ve polisin düzenlediği operasyonla Irak’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilen ‘Fırat Botan’ kod adlı PKK’lı terörist Ferhat Tekiner’e ‘nitelikli öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 kez ağırlaştırılmış müebbet, 54 kez de 20 yıl hapis cezası verildi. ‘Hırsızlık’ suçundan 54 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

15 ASKER ŞEHİT OLDU, 54 ASKER VESTOR OLDU

Kayseri’de 17 Aralık 2016’da çarşıya giden Kayseri 1’inci Komando Tugayı’na bağlı halk otobüsüne PKK tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 15 asker şehit oldu, 54 asker gazi oldu. Patlamanın ardından yürütülen soruşturma çerçevesinde, saldırının faili ‘Fırat Botan’ kod adlı PKK’lı terörist Ferhat Tekiner, MİT ve polisin ortak operasyonuyla Irak’ta yakalanarak tutuklandı. Kayseri Adliyesi 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmada terör saldırısının faillerinden Ferhat Tekiner hazır bulunurken; MY, M.Ö., SA, BK, MA ve MO SEGBİS ile bağlandı.

4 Sanığa 15 KEZ Ağırlaştırılmış Müebbet

Yapılan yargılama sonucunda mahkeme heyeti; ‘Nitelikli öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ten 15 kez ağırlaştırılmış müebbet, ‘hırsızlık’tan 54 yıl hapis cezasına çarptırılan Ferhat Tekiner, BK’ye; MA’ya ‘nitelikli adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ten 15 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 54 kez 20 yıl hapis cezası; AB’ye ‘nitelikli öldürme ve öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 kez ağırlaştırılmış müebbet, 54 kez ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 20 yıl 9 yıl; ‘Kasıtlı adam öldürme ve adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 kez ağırlaştırılmış müebbet, 54 kez de 20 yıl hapis cezası. 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ayrıca sanıklar MY, MO, Ü.K. ve SA beraat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu