Haber

Sakarya’da iş insanları ve hayırseverlerin desteğiyle alınan konteynerler deprem bölgesine gönderildi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) iş insanları ve hayırseverlerin desteğiyle satın aldığı 30 konteyner, depremden etkilenen illerden biri olan Adıyaman’a trenle yola çıktı.

Odadan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından ilk günden itibaren Sakarya iş dünyasının öncülüğünde bölgeye ısıtıcı, giysi, battaniye, gıda, seyyar aşevi ve erzak gibi çok sayıda yardım ulaştırıldı. 6 Şubat’ta acı bir yıkım.

Bölgedeki konut sorununun ortadan kaldırılması için iş dünyasının ve Sakarya halkının desteğiyle konteyner alımları yapıldı.

SATSO üyesi firmalar ile Fatih, İMKB, Ferizli Borsa İstanbul Recepbey, Kaynarca Seyfettin Selim ve Geyve Sinan Beyefendi Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri tarafından tamiri yapılan 30 konteyner trene yüklenerek İstanbul’a gönderildi. Adıyaman depremzedeler rahat yaşasın diye. .

SATSO Yürütme Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, depremin ilk anından bu yana gösterdikleri büyük dayanışmayı sürdürdüklerini belirterek, “Tüm Türkiye tek yürek oldu, bölgeye yardım gönderilmeye devam ediyor. depremzedelerimizin en temel ihtiyacı olan sağlıklı barınma ihtiyacını karşılamak için girişimlerde bulunduk.” terimleri kullandı.

Destek veren herkese teşekkür eden Altuğ, bu sürecin ülke olarak dayanışma içinde aşılacağına inandığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu